وبلاگ

چگونگی کار با دستگاه اسپرسوساز سیج

81 / 100

چگونگی کار با دستگاه اسپرسوساز سیج

با دستگاه قهوه sage خود یک شات اسپرسوی عالی درست کنید
جیمز توضیح می دهد: «پیدا کردن یک عکس عالی می تواند مشکل باشد. متغیرهای زیادی وجود دارد که بر روی قهوه تأثیر می گذارد مانند دوز، مقدار اسپرسوی مایع (بازده)، کوبیدن، تازگی قهوه و موارد دیگر.

اما هنگامی که بر اصول اولیه مسلط شدید، قهوه استاندارد کافی شاپ را از لیوان مورد علاقه خود درست در خانه درست می کنید – بهتر از این نمی شود. .

ما همچنین مقاله ای داریم که نحوه تهیه اسپرسو در دستگاه اسپرسوساز sage را توضیح می دهد.

چگونگی کار با دستگاه اسپرسوساز سیج

نکات مهم برای دم کردن اسپرسو مانند یک حرفه ای!
1. با دانه های قهوه تازه برشته شده شروع کنید
این بسیار مهم است و اغلب جنبه ای نادیده گرفته شده در هنر درست کردن قهوه عالی است.

به عنوان مثال، قهوه سوپرمارکتی در حجم زیادی سفارش داده می شود و باید از زنجیره تامین عبور کند، به این معنی که تا زمانی که شما آن را بنوشید، بسیاری از عطرهای خود را که به یک شات اسپرسوی عالی کمک می کند، از دست داده است.

تازه بهترین است، بنابراین مطمئن شوید که وقتی قهوه می‌خرید کم و زیاد باشد.

2. تهیه اسپرسو و توزیع قهوه
تهیه اسپرسو بخش مهمی از فرآیند تهیه قهوه است و برای تسلط بر هنر تهیه شات اسپرسوی عالی ضروری است. هنگام آسیاب کردن قهوه در سبد اطمینان حاصل کنید که تفاله های قهوه تا حد امکان صاف و یکنواخت باشند.

این کار به حفظ بستر یکنواخت قهوه آسیاب شده کمک می کند تا آب با سرعت یکنواخت از درون “پاک” قهوه عبور کند.

اگر بستر قهوه در یک منطقه خاص ناهموار باشد، طعم تلخی را خواهید دید زیرا قهوه بیش از بقیه عصاره می گیرد.

دوستان ما در خانه قهوه آسیاب شده تصویری عالی ایجاد کردند تا نشان دهند وقتی اسپرسو را با تفاله های ناهموار دم می کنید چه اتفاقی می افتد. استخراج بیش از حد و کم به طور مستقیم بر طعم تأثیر می گذارد.

3. دستور العمل اسپرسو
انتخاب دستور پخت مناسب اسپرسو قبل از شروع یک قهوه ضروری است.

در غیر این صورت، در نهایت مقدار زیادی قهوه را هدر خواهید داد که هیچ کس نمی‌خواهد. بخشی از سرگرمی اطراف قهوه، آزمایش است. با این حال، یک نقطه شروع عالی برای دستور العمل اسپرسو عالی، نسبت دم کردن 1:2 یا 50 درصد است.

این بدان معناست که اگر با 18 گرم قهوه آسیاب شده در سبد شروع کنید، دو برابر مقدار اسپرسوی مایع در فنجان می خواهید (به همین دلیل است که فلس های قهوه بسیار مهم هستند).

 

چگونگی کار با دستگاه اسپرسوساز سیج

به طور کلی، نسبت دم کردن 50 درصد به قهوه اجازه می دهد تا طعم تند داشته باشد و در عین حال تعادل و شیرینی طبیعی زیادی را در فنجان حفظ کند.

استخراج قهوه چیزی است که باید آن را برجسته کنیم. این می تواند تفاوت بین یک شات ترش، قابض یا تلخ با لذت بخش ترین و متعادل ترین اسپرسو برای شروع صبح شما باشد.

یک پنجره جادویی در استخراج اسپرسو بین 20 تا 32 ثانیه وجود دارد که ترکیبی عالی از شیرینی اسیدی را به شما می دهد.

به طور کلی، محدوده بالاتر بین 25 تا 32 منجر به طعم عالی اسپرسو می شود، اگرچه توصیه نمی کنیم یک شات را در 23 ثانیه دور بریزید، زیرا این فقط هدر است و طعم وحشتناکی نخواهد داشت. فقط به یاد داشته باشید که استخراج قهوه مستقیماً تحت تأثیر اندازه آسیاب قهوه است.

راهنمای ویدیویی ما در مورد اندازه آسیاب قهوه را بررسی کنید.

4. آب برای قهوه
آب در قهوه موضوع بسیار بزرگی است و بسیار مهم است، با این حال، آنقدر گسترده است که در این پست وبلاگ به جزئیات زیاد نخواهیم پرداخت.

اگرچه، چند نکته کلیدی برای درک وجود دارد.

درست مانند قهوه، آب شیرین بهترین است، بنابراین مطمئن شوید که مخزن آب sage خود را روزانه پر می کنید تا از حداکثر طعم خود اطمینان حاصل کنید.

آب نرم تر قهوه را خوشمزه تر می کند در حالی که آب سخت طعم آن را کاهش می دهد. به همین دلیل است که تعویض کارتریج فیلتر آب سیج در فواصل زمانی توصیه شده بسیار مهم است.

این تضمین می کند که کیفیت آب شما برای دم کردن اسپرسو و همچنین محافظت از طول عمر دستگاه sage شما عالی است.

ما یک راهنمای مفید در مورد نحوه صحیح تمیز کردن دستگاه قهوه sage ایجاد کردیم. سلام!

آیا شما عاشق روبوستا یا عربیکا، دو نوع از محبوب ترین قهوه ها هستید؟ من مطمئن هستم که دوست دارید ما را بخوانید Arabica vs Robusta: The Ultimate Expert Guide.

چگونه شیر خود را کف کنید تا لاته آرت کاملی در دستگاه قهوه sage خود ایجاد کنید.
حالا شما بر اسپرسو مسلط شدید، وقت آن است که به سراغ شیر بروید. ویدیوی ما را در مورد نحوه ریختن لاته آرت با دستگاه قهوه sage تماشا کنید.

 

چگونگی کار با دستگاه اسپرسوساز سیج

اگر تا اینجا پیش رفته اید، به شما تبریک می گویم! شما لیاقت یک قهوه را دارید، بنابراین ما تصمیم گرفتیم یک هدیه 10٪ قهوه با کد “SAGE10” به شما بدهیم.

به مغازه ما سر بزنید و مقداری لوبیا تازه برشته تهیه کنید. توصیه می کنیم قبل از امتحان برخی از قهوه های تک منشا تجربی تر، Level Up Blend را به عنوان نقطه شروع امتحان کنید.

 

برای بازدید از اسپرسوساز های اسمگ به این لینک مراجعه نمایید.

همچنین از سایت اصلی سیج میتوانید بازدید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *