وبلاگ

پخت کیک در هواپز

78 / 100

پخت کیک در هواپز

چرا می خواهید در هواپز خود کیک بپزید، به جای اینکه فقط از فر معمولی خود استفاده کنید؟

 

چهار دلیل:

پخت کیک در هواپز می تواند سریعتر باشد. هواپز فقط در چند دقیقه از قبل گرم می شود، در مقایسه با 25 تا 30 دقیقه فر شما.
باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود. بدون پیش گرمایش طولانی، گاز یا برق کمتری مصرف می کنید.
هواپز در حین پخت خنک می ماند – آشپزخانه شما هم همینطور.
شما عاشق کشف راه های جدید برای استفاده از هواپز خود هستید!
نکته جالب اینجاست: همانطور که همکار وبلاگ نویس من در مقاله خود در مورد هر آنچه که می خواستید در مورد پخت در هواپز بدانید، می گوید، کیک ها و هواپزها دقیقاً با هم هماهنگ نیستند. هواپز برای تولید غذاهایی که از بیرون طلایی و ترد و در داخل مرطوب هستند عالی است – مثلاً برای تهیه یک کوکی شکلاتی بزرگ با لبه های ترد و مرکز جویدنی عالی است. یا کیک پنیر به سبک باسک، با پوسته سیاه شده آن که از داخل نرم و لطیف آن محافظت می کند.

اما کیک؟ مگر اینکه در مورد کیک های گدازه ای صحبت کنید، یک پوسته ترد و یک مرکز کمتر پخته نمی خواهید. با این حال، با توجه به دستور العمل مناسب و برخی تغییرات ساده، می توانید کیک های بسیار خوبی را در هواپز درست کنید. و پس از پخت بیش از دوازده کیک در هواپز ، من آماده هستم تا بهترین شیوه های کیک هواپز خود را به اشتراک بگذارم.

 

پخت کیک در هواپز

کیک شکلاتی تک لایه گرد در یک تابه، ورقه های برش داده شده و آبکاری شده است.
آیا می خواهید در هواپز کیک بپزید؟

 

پخت کیک در هواپز

1) هنگام انتخاب دستور غذا، آن را ساده نگه دارید
از آنجایی که ممکن است قبل از اینکه ترکیب مناسبی از دستور پخت، تابه، زمان و دما را برای هواپز مخصوص خود انتخاب کنید، برخی از شکست ها را تجربه کنید، با یک دستور العمل اولیه شروع کنید. من به شدت کیک پان کیک اصلی ما را توصیه می کنم، یک کیک شکلاتی تک لایه با استفاده از مواد روزمره. هنگامی که نحوه استفاده از هواپز خود را برای پخت این کیک آسان فهمیدید، می توانید آنچه را که آموخته اید در دستور العمل های دیگر اعمال کنید.

آیا می توانید  angel food  یا کیک  chiffon cake را در هواپز درست کنید؟پر از میوه pudding cake  ، buckle  ، یا حتی cobbler به سبک کیک چطور؟ پاسخ این است – به طور بالقوه، در نهایت. اما ابتدا لطفاً با دستور العمل های اولیه ای که در زیر توضیح می دهم، نکات و نکات مربوط به هواپز خاص خود را بیاموزید.

خمیر کیک شکلاتی در یک تابه نیم سایز، آماده برای رفتن به هواپز. پی جی هامل
یک  تابه نیم‌سایز کیک ایده‌آل برای بسیاری از هواپز، به‌ویژه هواپزهای سطلی کوچک‌تر است.

پخت کیک در هواپز

2) ظرف مناسب را انتخاب کنید
بسیاری از هواپز به اندازه کافی بزرگ نیستند که بتوانند چیزی بزرگتر از یک تابه گرد 8 اینچی را در خود جای دهند. و صادقانه بگویم، هرچه ظرف کوچکتر باشد، شانس موفقیت شما بیشتر است. چرا؟ زیرا چالش اصلی هواپز پخت کیک در تمام طول مرکز بدون سوختن پوسته آن است. کیک های کوچکتر سریعتر و یکنواخت تر از کیک های بزرگتر پخت می شوند.

تابه مورد علاقه من برای کیک های هواپز یک تابه نیم سایز Bundt است (حدود 3 فنجان ظرفیت کار). با لوله مرکزی آن که هوای گرم را نه تنها در اطراف لبه‌های کیک، بلکه از طریق مرکز آن عبور می‌دهد، برای پخت همرفت هواپز نسبت به قالب کیک گرد استاندارد مناسب‌تر است. در مورد ظرفیت، یک دستور غذایی معمولی را در خود جای داده است که یک ماهیتابه مربعی 8، 8 اینچی، یا گرد 9 اینچی را می طلبد. یا نصف دستور کیک ورقه ای.

دومین تابه مورد علاقه من؟ گرد 6 اینچی، که نیمی از خمیر مربع / گرد 8 اینچی یا گرد 9 اینچی یا یک چهارم کیک ورقه ای را در خود جای می دهد.

اگر واقعاً بخواهید یک لایه گرد 8 یا 9 اینچی در اندازه کامل بپزید چه؟ شما کاملاً می توانید آن را انجام دهید. فقط باید اقدامات خاصی را انجام دهید تا از سوختن رویه آن در حین پختن مرکز کیک جلوگیری کنید. بیشتر در مورد آن بعدا.

پخت کیک در هواپز

3) زمان و دما را تعیین کنید
سرخ کن شما ممکن است چرخه پخت داشته باشد – اگر چنین است، از آنجا شروع کنید. متوجه می‌شوید که دمای پیش‌فرض احتمالاً کمتر از دمایی است که معمولاً برای پخت کیک استفاده می‌کنید: سرخ‌کن به سادگی یک اجاق همرفتی بسیار کوچک است و اجاق‌های همرفتی به‌طور مؤثر در دمای کمی پایین‌تر پخت می‌شوند. دمای چرخه پخت گورمیا من 325 درجه فارنهایت است که به خوبی کار می کند. اگر سرخ کن شما چرخه پخت ندارد، دما را روی 325 درجه فارنهایت تنظیم کنید.

اگر از یک تابه با اندازه کامل (مثلاً گرد 8 اینچی) استفاده کنید، احتمالاً زمان پخت کمی بیشتر از آنچه دستور پخت شما می خواهد خواهد بود. تابه های کوچکتر به زمان کمتری نیاز دارند.

به یاد داشته باشید، چالش اصلی شما این است که مرکز کیک خود را به طور کامل بپزید، قبل از اینکه پوسته آن خیلی تیره شود، بنابراین پخت کمتر و آهسته تر راه مطمئنی است. برای کمک به تعیین اینکه کیک شما دقیقاً چه زمانی آماده بیرون آمدن از سرخ کن است، به نحوه تشخیص زمان آماده شدن کیک مراجعه کنید.

کیک قهوه با رویه خرده نان روی تخته برش، یک اسلایس بریده شده است.
رویه استروسل کیک ساده شیر را به یک کیک قهوه خرد شده تبدیل می کند و از پوسته رویی کیک در برابر قهوه ای شدن بیش از حد محافظت می کند.

پخت کیک در هواپز

4) از سوختن پوسته رویی کیک جلوگیری کنید
هنگام درست کردن یک کیک با اندازه کامل، باید روی آن را از سوختن هنگام پخت محافظت کنید. این به سادگی یک واقعیت از زندگی کیک با هوا است. و شما در اینجا چند انتخاب دارید.

ابتدا می‌توانید به سادگی روی کیک فویل آلومینیومی بپوشانید که تقریباً به همان اندازه که دوست دارید قهوه‌ای شد. در حالی که مرکز کیک پخته می شود، فویل از قهوه ای شدن بیشتر کند می کند. اگرچه این گزینه ساده است، اما اولین انتخاب من نیست. فن کانوکشن تمایل دارد فویل را در اطراف باد کند و کیک شما را فقط تا حدی پوشانده یا (بدتر از آن) در خمیر فرو رود.

دوم، شما می توانید از چیزی کمی سنگین تر برای محافظت از رویه کیک خود استفاده کنید. درب ماهیتابه ایمن برای گرما اغلب کار را انجام می دهد، و همچنین یک پخش کننده حرارت (burner cover)، اگر بتوانید درب ماهیتابه را پیدا کنید که در بالای ماهیتابه شما قرار گیرد اما به اندازه کافی کوچک باشد تا در محدوده سطل سرخ کن قرار بگیرد.

Lazy Daisy Cake با رویه نارگیل برشته شده و شکر، با روش پخت از بالا به پایین سرخ کن هوا کاملاً مناسب است.

 

پخت کیک در هواپز

5) رویه اضافه کنید
به جای گزینه های بالا، رویه خوراکی را که مستقیماً در کیک پخته شده است، امتحان کنید. اضافه کردن رویه در میانه پخت نه تنها باعث می شود که پوسته کیک بیش از حد قهوه ای نشود، بلکه به این معنی است که بعداً مجبور نیستید به فراست کردن فکر کنید: کیک شما آماده است تا از سرخ کن لذت ببرید.

برخی از دستور العمل های کیک در حال حاضر شامل این گزینه هستند، به عنوان مثال. Lazy Daisy Cake ، با تاجی از کره کاراملی، شکر و نارگیل. ممکن است مجبور شوید یک آزمایش اولیه را برای تعیین دقیق زمان اضافه کردن رویه انجام دهید (برای اطمینان از پخت کامل کیک و قهوه ای شدن رویه)، اما وقتی آن را میخکوب کردید، خوب پیش می روید.

برای کیک‌هایی که رویه مشخصی ندارند، پس از اینکه روی کیک سفت شد (تقریباً در میانه‌ی پخت) آن را اضافه کنید. این تاپینگ همه منظوره روکش میوه ای برای یک کیک گرد 8 اینچی مناسب است. برای تکیه دادن به شکلات، رویه را از کیک قهوه شکلاتی چاودار ما امتحان کنید.

در طول آزمایش‌های متعدد، چندین دستور پخت کیک مورد علاقه‌ام را برای پخت در سرخ‌کن با هوا به روز کردم: یکی وانیل «خنثی» (مناسب برای طعم‌دهی) و دیگری شکلات. اگر به دنبال مکانی برای شروع هستید، توصیه می کنم با هر یک از این دستور العمل ها شروع کنید.

کیک هواپز وانیلی : کیک شیر داغ سرآشپز
این کیک وانیلی/زرد مورد علاقه من است و برای سفارشی کردن با طعم‌ها و تاپینگ‌های مختلف عالی است .

مرطوب، لطیف و خوشمزه، پایه و اساس کیک تولد کلاسیک ما در سال 2019 است. از آنجایی که دستور اصلی یک کیک 9 اینچی در 13 اینچ درست می‌کند، من آن را 50% کوچک می‌کنم، تمام مقادیر مواد را نصف می‌کنم تا از تابه‌های کوچک‌تری استفاده کنم که در سرخ‌کن  قرار می‌گیرند.

دو تکه کیک لیمو Bundt در یک بشقاب.
به فضای داخلی پخته شده این کیک لیمو Bundt نگاه کنید! کیک های Bundt به طور ایده آل برای پخت در هواپز مناسب هستند.
برای تهیه کیک لیمویی بوندت: خمیر را درست می‌کنم، آن را در قالب نیم‌اندازه (3 فنجان) خودم که کمی چرب کرده‌ایم می‌ریزم و تابه را در سطل سرخ‌کن قرار می‌دهم. تنظیم پخت (325 درجه فارنهایت با 2 دقیقه پیش گرم) را انتخاب می کنم و آن را برای 40 دقیقه تنظیم می کنم. بعد از 25 دقیقه، روی کیک قهوه ای طلایی می شود اما هنوز در مرکز قرار نگرفته است، بنابراین برای 15 دقیقه باقیمانده از پخت، یک پخش کننده حرارت روی آن قرار می دهم.

وقتی کیک پخته شده را روی توری خنک کننده قرار دادم، روی آن را با مخلوطی از 3 قاشق غذاخوری (43 گرم) آبلیمو و 1/3 فنجان (66 گرم) شکر گرانول، که در مایکروویو گرم شده به اندازه ای گرم می کنم تا حل شود. شکر.

برای اینکه آن را به صورت یک کیک قهوه خرد شده درست کنم، خمیر را درست می‌کنم، آن را در یک قالب گرد 8 اینچی که کمی چرب کرده‌اید، می‌ریزم که با کاغذ روغنی پوشانده شده است، و تنظیم پخت (325 درجه فارنهایت) را انتخاب می‌کنم و بعد از 42 دقیقه کلید می‌زنیم. بعد از 25 دقیقه سطل را بیرون می‌کشم، روی کیک قهوه‌ای طلایی استروسل می‌پاشیم، سپس سطل را به داخل فشار می‌دهم و اجازه می‌دهم کیک پخت تمام شود.

کیک سرخ کن شکلاتی من: کیک تابه ای اصلی
این کیک در سال 2015 به عنوان دستور پخت 225 سالگرد ما نامگذاری شد – خیلی خوب است! من دوست دارم دستور کامل را به چند دور کوچک (6 اینچی) تبدیل کنم تا به صورت جداگانه روی آن بریزد ، یا به شکل یک کیک لایه ای زیبا در اندازه دوتایی شکل دهم. دستور کامل نیز به خوبی در تابه نیم سایز Bundt من قرار می گیرد.

برای درست کردن آن در لایه‌های 6 اینچی: هر یک از دو لایه گرد 6 اینچی به مدت 30 دقیقه در دمای 325 درجه فارنهایت پخته می‌شوند، با یک پخش کننده حرارت که بالای آن را برای 10 دقیقه آخر پخت محافظت می‌کند. اگر نمی‌خواهم یخ بزنم و لایه‌ها را روی هم بچینم، هر کیک گرم را با 2 قاشق غذاخوری از «فراست فوری» مورد علاقه‌ام می‌پاشم: چیپس‌های شکلات و شکر دانه‌ریز در یک غذاساز کوچک تا زمانی که خرد شوند. من دوست دارم یک شیشه از این مخلوط را در فریزر نگه دارم تا دسترسی آسان داشته باشد. برای تهیه فله، 2 فنجان (340 گرم) شکلات چیپسی را با 1/2 فنجان (99 گرم) شکر گرانول بپزید.

پخت کیک در هواپز

کیک شکلاتی باندت روی قفسه خنک کننده، از سرخ کن هوا گرم می شود.
به جای «فراست فوری» معمولی، روی این کیک شکلاتی بوندت در حالی که هنوز گرم بود، رویه‌ای از کوکی‌های شکلاتی خرد شده را پاشیدم. خیلی خوشمزه!
برای اینکه آن را به شکل یک کیک نیم‌اندازه بوندت درآورید: من کیک را به مدت 35 دقیقه در دمای 325 درجه فارنهایت می‌پزم و بعد از 15 دقیقه از پخت با یک پخش‌کننده حرارت محافظت می‌کنم. پس از بیرون آمدن از قالب، کیک را می توان با مایه فراست فوری من پاشید یا با گاناش شکلاتی خنک و لعاب داد.

بنابراین، در پایان روز، آیا پخت کیک در سرخ کن شما یک تکه کیک است؟ نه دقیقا. اما زمانی که به آن دست پیدا کردید، می‌توان آن را به عنوان پای آسان کرد: تبدیل دستور العمل‌های خود به یک تابه کوچک‌تر. پخت در دمای پایین تر؛ و با استفاده از فویل، روکش یا رویه‌ی خوشمزه، از نسوختن پوسته رویی کیک اطمینان حاصل کنید.

آیا می خواهید پختن کوکی ها را در هواپز خود امتحان کنید؟ ببینید: هواپز روش جدید مورد علاقه من برای تهیه کوکی های شکلاتی است.

عکس روی جلد توسط ریک هالبروک.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *